Parisel Palace logo

Zadzwoń: +48 665 415 145 lub umów się online:

UMÓW WIZYTĘ

facebook logo
youtube logo
instagram logo
pinterest logo

Podczas pobytu w Parisel Palace postawimy na wyciszenie, na kontakt z naturą i samym sobą. Wszystkim nam potrzeba chwil zatrzymania, oderwania się od zgiełku i problemów dnia codziennego. Nasz obiekt jest do tego stworzony, bliskość przyrody, spokojna okolica i  ekskluzywne warunki, to bardzo ciekawe połączenie, gwarantujące osiągniecie wyciszenia i relaksu. Jeżeli macie ochotę zacząć medytować, to mamy do zaoferowania sesje indywidualne z trenerem samorozwoju, pod którego okiem nauczycie się skupienia na oddechu i usuwania stresu z ciała. Do waszej dyspozycji będzie również sauna i pokój mocy. Nasi kucharze przygotują lekkie posiłki, które nie będą obciążały waszych organizmów. Pozwoli Wam to nabrać nowej energii i powrócić do swojego życia z nowym nastawieniem i pomysłami.

Zatrzymaj się 

Nasz obiekt położony jest w bliskiej odległości od Rezerwatu Jodły Kaukaskiej - Jata. Bliskość lasu zachęca do spacerów i wypoczynku na łonie przyrody. Relaks bądź medytacja na trawie lub w hamaku i wsłuchiwanie się w dźwięki lasu, to na pewno coś, czego nasz umysł i ciało potrzebuje i za co nam podziękuje. Obecność jodły w rezerwacie, powoduje, że jest tu bardzo duża ilość jodu, co ma dobroczynny wpływ na płuca. Terapia kąpieli leśnych została rozpropagowana w Japonii przez naukowca Shinrin-Yoku i polega na wolnych, relaksacyjnych spacerach wśród drzew i odbiorze naturalnego otoczenia wszystkimi zmysłami i pozwala na obniżenie ciśnienia, poprawę odporności,  oraz redukuję stresu. Dzięki kąpielom leśnym można być zdrowszym, spokojniejszym i szczęśliwszym.

Kąpiele leśne

Dodatkowo zapewniamy dostęp do sauny suchej. Ten znany od pokoleń wynalazek pomoże Wam odprężyć się jeszcze bardziej. Sauna należy do najbardziej efektywnych i przyjemnych sposobów na oczyszczanie wewnętrznych organów i skóry z toksyn i innych szkodliwych substancji. 

Sauna jest również znakomitym sposobem hartowania organizmu chłodnym, ciepłym, gorącym, suchym i wilgotnym powietrzem. Badania naukowe udowodniły, że ludzie korzystający z sauny 10-krotnie rzadziej chorują na grypę i przeziębienia, więc warto sobie takie sesje podarować. 

Po skończonej sesji w saunie, polecamy pobyt w pokój mocy, gdzie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bez wychodzenia z pałacu, poczujecie się jak w lesie.

.

Sauna sucha i pokój mocy

Aby móc spokojnie odpoczywać nie możemy zapomnieć o naszym ciele które również w czasie gdy my będziemy relaksować nasze umysły podczas błogich drzemek i medytacji również chciało by mieć czas na relaks. Nasze ciało relaksuje się w tedy gdy ono też nie musi ciężko pracować. Nasz żołądek i jelita odpoczywa gdy nie musi trawić zbędnych kalorii. Dlatego rekomendujemy aby podczas pobytu starać się ograniczyć dietę, umiejętnie dobierać pokarmy i czas ich spożywania. Nasi kucharze zbilansują dla państwa wydawane posiłki, wprowadzą wiele soków owocowych i warzywnych i dzięki temu damy naszemu ciału prawdziwy relaks. Dobre zasady odżywiania które poznacie na pewno pomogą wam w przyszłości lepiej pożytkować energię waszego ciała, a nowe dania może zostaną dodane do waszych jadłospisów. 

Zdrowe i lekkie jedzenie

Na to czy będziemy mieć zdrowy sen wpływa wiele czynników, istotne jest nie tylko gdzie ale i pod czym śpimy, jak również wiele innych czynników. Posadzka w sypialni powinna być ciepła i przyjemna w dotyku. W naszych pokojach na podłodze jest przyjemna w dotyku i ciepła wykładzina dywanowa. Nasz sen w dużej mierze zależy od pościeli pod jaką śpimy, nasi goście śpią pod czystą, wykrochmaloną pościelą a wszystkie kołdry i poduszki są wysokiej jakości. Zdrowy sen to sen w ciszy, okolica naszego pałacu jest spokojna i sprzyja odpoczynkowi i relaksie. Aby sen był w pełni zdrowy, powinniśmy usunąć z pomieszczenia gdzie śpimy wszelkie urządzenia elektroniczne/; komputery, telefony i przedmioty kojarzące się z pracą. Trzeba zadbać, by sypialnia była właściwie wentylowana, warto zawsze pokój przewietrzyć przed snem. W pokojach nie ma roślin które mogły by zabierać nam potrzebny do zdrowego snu tlen. Na zdrowy sen mają również wpływ kolory ścian a te w naszym hotelu są ciepłe i beżowe przez co pomagają w relaksie podczas snu. 

Jak dobrze spać