Parisel Palace logo
youtube logo

Parisel Palace - Leśne Zacisze - detox dla ciała i umysłu

Klimki 36

21-400 Łuków

Polska

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

 +48 665 415 145
+48 25 794 65 00
  kontakt@pariselpalace.pl

 
 

Weekend dla ciała i duszy 

12 - 14 marca

Na uczestniczki warsztatów od pierwszych minut czekała właścicielka Hanna Dulny która rozpoczęła to miłe spotkanie swoim autorskim wykładem „HAPPY YOU” wykład miał otworzyć uczestniczki na inny sposób postrzegania siebie, miał na celu pokazanie, przypomnienie że wszyscy jesteśmy wartościowi i ważni bez względu na to co w danym momencie przechodzimy w naszym życiu. Pani Hania rozbudziła w kobietach ciekawość i chęć zmian podczas trwania weekendowych warsztatów. Panie poznały siłę i moc słowa, przypomniały sobie podstawowe zasady miłości i energii.  

Szybko minęły dwie godziny które pokazały uczestniczkom sens i cel powstania warsztatów. Zaraz po warsztatach na Panie czekała nasza Luiza specjalistka od jogi i medytacji. Podczas wieczornej sesji jogi uczestniczki pierwszy raz u nas w pałacu a niektóre pierwszy raz w życiu zobaczyły na czym polega joga. Panie dowiedziały się  co może dać im joga i zobaczyły do czego jest zdolne nasze ciało. Podczas medytacji wszystkie uczestniczki mogły uwolnić swój umysł od natłoku myśli, rozluźnić swoje ciało i rozpocząć już w myślach swój proces zmian które dopiero miały się rozpocząć.

Zaraz po sesji jogi na wszystkie panie czekała pyszna kolacja która przygotowana była na bazie lokalnych produktów, większość dań była oparta na diecie wegetariańskiej ale można było również skosztować różne ekologiczne produkty i dania mięsne. Wśród produktów gościły warzywa i owoce które będą podstawą większości dań które będą spożywane podczas warsztatów. Podczas kolacji można było poznać przepisy na dania które smakowały uczestniczkom. Kolacja była dopiero początkiem poznawania nowych smaków i przepisów.

Po kolacji i wcześniejszej sesji jogi większość obecnych marzyło jedynie o ciepłej pościeli ale w programie dnia była jeszcze pierwsza wizyta w saunie i pokoju mocy. Mimo późnej pory większość pań zdecydowała się spotkać w tym wspaniałym miejscu. Poznały zasady użytkowania sauny i zobaczyły miejsce relaksu które miało być dostępne dla wszystkich w dowolnym momencie przez cały czas trwania warsztatów.  Sauna należy do najbardziej efektywnych i przyjemnych sposobów na oczyszczenie wewnętrznych organów i skóry z trucizn i toksyn, które przez lata gromadziły się w naszym ciele. Kilka pań już pierwszego dnia skorzystało z sauny a reszta rozeszła się do swoich pokoi na zasłużony odpoczynek i błogi sen.

Sobotni poranek rozpoczął się sesją jogi, dla większości Pań wstanie tak wcześnie było nie lada wyzwaniem ale punktualnie o 8:00 wszystkie panie wspólnie rozpoczęły dzień relaksując się i rozciągając swoje ciało. Szybko minęła godzina z Luizą i jogą, błogi spokój i relaks zagościł w uczestniczkach które w wielkim spokoju i ciszy przeszły na restauracje na zasłużone śniadanie.

Na śniadaniu czekały na panie świeżo wyciskane soki warzywne i owocowe i pyszne śniadanie dające energię do dalszego zmieniania siebie.

Zaraz po śniadaniu rozpoczęły się warsztaty w grupach, każda z 5 osobowych grup zajmowała się czym innym. W jednej zajmowano się szukaniem powodów niepowodzenia i problemów w obecnym życiu, w innej zajmowano się nauką innego sposobu spojrzenia na zmiany i problemy. Panie dyskutowały o swoich kłopotach dnia codziennego a prowadzące swoim przykładem pokazywały że wszystko można łatwo i bezboleśnie naprawić. Było wiele płaczu i śmiechu a wszystko w miłej i serdecznej atmosferze. Dwie godziny przeznaczone na warsztaty szybko minęły i wszyscy znowu mogli poznać kunszt i pomysłowość naszych kucharzy, którzy na lunch przygotowali smaczne dania z warzyw i owoców które zachwyciły nasze uczestniczki.

Pogoda w obecny weekend była piękna, świeciło słońce a temperatura była odpowiednia do rozpoczęcia praktykowania uważności czyli – mindfulness czyli nauki zatrzymania się i innego sposobu spojrzenia na otaczający świat. Warsztaty prowadziła Aldona – nasza specjalistka z Anglii. Aldona przekazała że maindfulness to nauka jak można w dowolnym miejscu medytować i cieszyć się otaczającą przyrodą. Sesja miała na celu nauczyć przybyłe panie jak poprzez medytacje można zmniejszyć poziom lęku, niepokoju, stresu, jak zwiększyć odporność psychiczną i fizyczną, jak można poprawić jakość życia i swój nastrój.

Po poznaniu tych zasad można było w samotności w pokoju mocy doświadczać dobroczynnych zasad mindfulness lub odbyć zimowo- jesienny spacer po okolicznych lasach. I mimo jeszcze chłodu na zewnątrz zażywać pierwszych kąpieli leśnych.  Okolica lasów iglastych i ciekawe tereny mimo lekkiego chłodu na zewnątrz zaciekawiła przybyłe panie i wszystkie wybrały się na spacer po okolicy naszego pałacu. Spokojny i relaksujący spacer miał na celu pokazanie że otaczająca nas przyroda jest lekiem na większość naszych dolegliwości zarówno tych fizycznych jak i psychicznych. W ciszy lasu i wśród budzącej się z zimowe snu przyrody można było praktykować otrzymaną wiedzę o medytacjach i uważności. Wszyscy zostali nauczeni jak prawidłowo oddychać aby jeszcze bardziej odczuwać dobrodziejstwa przyrody.

Lekko zmarznięte uczestniczki po ok. godzinie powróciły do hotelu, czekała na nich pyszna zimowa herbata, która rozgrzała je po spacerze. Do kolacji panie miały czas dla siebie mogły dalej praktykować medytacje w pokoju mocy lub odpocząć w swoich pokojach. O 19:30 na wszystkich czekała pyszna i wzmacniająca kolacja, kolejna niespodzianka  kulinarna naszych kucharzy.

PO kolacji odbyło się „ziółkowe party” czyli luźne spotkanie przy herbatce ziołowej w pokoju mocy. Rozmowy o spostrzeżeniach, o zmianach o planach, wspólne rozwiązywanie różnych zagadek i sytuacji, dążenie do harmonii i spokoju. Dla chętnych była możliwość ponownego skorzystania z dobrodziejstwa sauny.  Sauna jest bardzo prostą i sprawdzoną metodą na zdrowe życie.  Wszyscy mogli w małych grupach skorzystać z sauny i poczuć jej zbawienną moc. Niektóre rozmowy podczas „ziółkowego party” trwały do rana, wszyscy w wielkim spokoju i relaksie rozeszli się do swoich pokoi na zasłużony odpoczynek.

Tradycyjnie o 8:00 czekała na panie nasza trenerka Luiza która ponownie wprowadzała przybyłe panie w tajniki jogi i medytacji.  Ponownie większość pań zobaczyły na co stać ich ciało jak można wyłączając umysł zmusić ciało do innego, zdrowego działania. Luiza przekazała że jogę można ćwiczyć u siebie w domu i przekazała paniom swoje uwagi odnośnie dalszego praktykowania jogi. A kończąca spotkanie medytacja miała na celu otwarcie na nowe, na zmiany które zapoczątkowały nasze warsztaty.

Po porannej sesji jogi na przybyłe panie czekało pyszne i pożywne śniadanie. Ponownie podane soki warzywne i owocowe pokazały przybyłym że takie soki które możemy sporządzać w naszych domach mogą nam dać energię i siłę do działania. Wszędzie obecne owoce i warzywa mogą być podstawą naszej diety, a właściwe łączenie pokarmów może spowodować że poczujemy się zdrowi i pełni energii.  Większość rad odnośnie właściwego komponowania diety i nowe przepisy na pyszne dania wegetariańskie nasze uczestniczki zabrały ze sobą do domów.

Po śniadaniu które tym razem trwało dłużej był czas na wykwaterowanie się. Wspólnych rozmów nie było końca. Panie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na temat tego co dały im warsztaty. Wszystkie osoby zobaczyły co mogą zmienić w swoim sposobie życia i przypomniały sobie jak można poprzez zmianę samego siebie, zmieniać świat i ludzi wokół siebie. Co prawda warsztaty miały tylko zapoczątkować ich zmianę i ten zamysł na pewno został zrealizowany, ale już z samego rana okazało się część pań zmieniła się nie do poznania. Wszystkie tryskały energią i było widać ciepło płynące z ich serc. Wszystkie panie podzieliły się między sobą kontaktami, a zapoczątkowane przyjaźnie na pewno będą trwały przez długi lata. Uważamy że nasz cel zmiany ich sposobu postrzegania rzeczywistości został osiągnięty. A zapoczątkowany proces ich zmian będzie trwał przez kolejne lata.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne osoby chcące zmienić swoje życie a przez to otaczający nas świat.  Kolejne warsztaty już 26-28 marca.

12 marca gościliśmy w Parisel Palace pierwszych uczestników naszych warsztatów „HAPPY YOU” Panie przybyły przed 16:00 w piątek, miały czas na zameldowanie i rozpakowanie się w swoich pokojach. Większość pań wybrała pokoje jednoosobowe, ale niektóre chciały nocować w pokojach dwu osobowych a nawet apartamentach.

MENU    

WESELE

PAKIETY POBYTOWE

KONTAKT

 

 
 

DLA FIRM

RESTAURACJA

SALE PAŁACOWE

O NAS

POKOJE

GALERIA

BABCINY DOMEK

WYDARZENIA

KLUB 555

MENU

ZAMKNIJ