Noclegi podczas podróży służbowej
Noclegi podczas podróży służbowej

Noclegi podczas podróży służbowej

Wybierając miejsce noclegu podczas służbowego wyjazdu, nie należy kierować się tylko niską ceną. Racjonalna lokalizacja może przynieść znacznie więcej korzyści.

Wydatki związane z noclegiem podczas podróży służbowej to jeden ze znaczących kosztów takiego wyjazdu. Dlatego warto dokładnie zaplanować wyjazd służbowy i ograniczyć koszty, choćby starając się wcześniej dokonać rezerwacji. Zachęcamy do telefonicznej tel 25 794 65 00 lub meilowego ( kontakt@pariselpalace.pl rezerwowania pobytu w Parisel Palace w Klimkach. Pozwala to lepiej i dokładniej zaplanować obciążenie finansowe związane z podróżą, ale też np. obniżyć wydatki na przemieszczanie się pracownika.

Prawie jak w domu

Należy pamiętać że nocleg to nie tylko możliwość snu. To także zapewnienie pewnej przestrzeni wypoczynku, intymności, zaplecza higieniczno-sanitarnego. Szczególnie jest to ważne w podróży, bo ten komfort nie może znacząco odbiegać od warunków, jakie na co dzień ma pracownik. Dlatego rozliczenie kosztów z tym związanych nie powinno opierać się na zasadzie „najtańsze możliwe do znalezienia miejsce do spania”. Ustalając sprawy zakwaterowania, pracodawca powinien zapewnić podwładnemu pewien standard, co zwykle związane jest także ze wzrostem ceny.
Nasz Pałac daje możliwość skorzystania z wszelkich udogodnień; przestronne łazienki w każdym z pokoi, wyposażone w prysznic lub wannę, hotelowe ręczniki, szampony, mydła, suszarkę. Każdy pokój w standardzie posiada płaski plazmowy telewizor oraz dostęp do internetu bezprzewodowego Wi-Fi lub kablowego.

Blisko centrum

Trzeba przy tym zwrócić uwagę na położenie hotelu. W wielu wypadkach tańsze lub bardziej komfortowe miejsca noclegowe są znacznie oddalone od centrum czy punktów docelowych dla pracownika.

To wszystko może przesądzić o tym, że firma będzie wcześniej dokonywała rezerwacji noclegów. Osoba, która będzie to robić, zanim pracownik uda się w podróż, powinna zwrócić uwagę na: koszt noclegu, jakość oferowaną przez hotel (po pewnym czasie niewątpliwie dobrze orientowałaby się w rzeczywistym standardzie hoteli w miejscowościach, które będą powtarzalnym celem wyjazdów), położenie tego obiektu w stosunku do dworca, lotniska, trasy wylotowej z miasta. Nasz obiekt znajduje się w miejscowości pomiędzy Łukowem ( 8 km) a Siedlcami ( 20 km) i stanowi dobrą bazę wypadową do Łukowa czy Siedlec.

Takie rezerwacje z firmy połączone z regularną współpracą z konkretnym hotelem pensjonatem pozwalają też niekiedy uzyskać znaczące w nich zniżki. Dla naszych stałych gości wprowadziliśmy specjalne rabaty, a współpracujące firmy mają specjalne warunki cenowe dla swoich pracowników.

W jednym pokoju

Minimalizując koszty delegacji, pracodawcy wolno zobowiązać podwładnych do noclegu w jednym pokoju hotelowym. Pracownik nie ma podstaw, aby w każdej sytuacji domagać się pomieszczenia jednoosobowego.

Pamiętać jednak należy o dwóch podstawowych wyjątkach: pokój hotelowy musi być przystosowany (mieć zapewnioną odpowiednią infrastrukturę) dla większej liczby osób. Nasz hotel dysponuje: pokojami jedno osobowymi, pokojami dwu osobowymi, pokojami trzyosobowymi, pokojami czteroosobowymi oraz apartamentami: Apartament typu Superior , Apartament typu Deluxe , Apartament Prestige. Pokoje różnią się one wielkością i standardem. Wybranie odpowiedniego pokoju może znacznie ograniczyć koszty podróży służbowej naszych pracowników.

Dla wymagających przedstawicieli waszych firm oraz gości nasze apartamenty mogą być bardzo dobrą alternatywą. Jakość naszych pokoi i apartamentów na pewno zaskoczy wszystkich przybyłych.

Nie tylko nocleg

Coraz częściej chcemy nie tylko „ się przespać” ale zależy nam również na dobrym i smacznym posiłku. Nie każdy hotel w okolicy Łukowa oferuje taką możliwość. Nasze centrum daje wszystkim naszym gościom możliwość zjedzenia obiadu, co dziennie w godzinach 11:00 – 22:00 nasi wspaniali kucharze przygotują Wam pyszne potrawy mięsne lub rybne ( m.i.n kaczkę, policzki wołowe, steka, łososia, żeberka, czy golonkę) nie zabraknie u Nas takich potraw jak przepyszne pierogi, przystawki i desery.
Wszyscy nasi goście przez całą dobę mają możliwość korzystania z Baru i wybrania ulubionego drinka, kufla piwa czy kieliszka alkoholu. Każda osoba nocująca w Parisel Palace w ramach ceny noclegu otrzymuje pyszne śniadanie które zapewni mu zaspokojenie głodu na długie godziny podczas pracy w terenie.

  

Poniżej kilka faktów związanych z podróżą służbową

Noclegi

Za nocleg w hotelu pracownikowi przysługuje zwrot kosztów w wysokości potwierdzonej rachunkiem. Kwota za jedną noc nie może jednak przekraczać dwudziestokrotności stawki diety (600 zł).

Jeśli nie zapewniłeś pracownikowi noclegu, a ten nie przedstawi rachunku za nocleg, będzie przysługiwał mu ryczałt w wysokości 150% diety. Ryczałt dotyczy noclegów trwających minimum 6 godzin pomiędzy 21 a 7 rano.

Jeśli przedstawienie dokumentu potwierdzającego wydatki nie jest możliwe, pracownik składa pisemne oświadczenie o dokonanym wydatku i przyczynach braku jego udokumentowania.

Dieta

Dieta przeznaczona jest na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia i wynosi, zgodnie z przepisami, 30 zł za dobę podróży. To minimalna stawka, możesz ustalić w swojej firmie wyższą.

Jeżeli podróż trwa: mniej niż 8 godzin – dieta nie będzie przysługiwać, od 8 do 12 godzin – będzie przysługiwać 50% diety, ponad 12 godzin – dieta będzie przysługiwała w pełnej wysokości.

Komentarze